08/01/2014

Czy zadajesz pytania?

Home

Czy próbowaliście kiedy rozwiązać następujące zadanie?

Napisz program, który wypisze na ekran konsoli swój własny kod. Możesz pominąć białe znaki.

(01-09-2014) Dodatkowe wymaganie:
Kod programu nie powinien być wczytany z pliku, bazy danych lub innego nośnika.

Zachęcam do sprawdzenia swoich sił. Zadanie to wysłałem również swoim kolegom z pracy. Wcześniej rozwiązałem je samemu i w gruncie rzeczy spodziewałem się podobnych do mojego rozwiązań. Zostałem jednak zaskoczony, bo okazało się, że inni podeszli do tego problemu troszkę inaczej, uzyskując ten sam wynik co ja, a nawet lepszy, bo w prostszy sposób. Sytuacja ta przypomniała mi kilka innych, w których zadanie prostego pytania:

Co o tym myślisz? Jak byś zabrał się do tego zadania?

Pomogło mi rozwiązać problem szybciej, lepiej, sprawniej... W pracy programisty niezwykle ważne jest konfrontowanie swoich pomysłów z rozwiązaniami innych. Wydaje Ci się, że wszystko zrobiłeś dobrze? A może ślęczysz nad jakimś problem już bardzo długo i cały czas nie możesz znaleźć zadowalającego rozwiązania?

Zawsze warto zapytać kolegi\koleżanki siedzącej obok o zdanie. To nie kosztuje dużo, a bardzo się opłaca. Nie ma głupich pytań chyba, że jak to powiedział mi kiedyś kumpel chcesz zapytać czy jak staniesz na torach i chwycisz się trakcji to pojedziesz jak tramwaj :)

4 comments:

jj09 said...

System.Console.WriteLine(System.IO.File.ReadAllText("PrintMe.csx"));

Michał Komorowski said...

jj09:
Można i tak ale spróbuj to zrobić bez wczytywania kodu programu z pliku. To już nie będzie takie proste.

Anonymous said...

Pobawilbym sie z Assembly.GetExecutingAssembly()

Michał Komorowski said...

Anonimowy:
Wbrew pozorom wystarczy Console.Writeline używający sprytnie skonstruowanego formatu. W sumie kilka linijek ładnego kodu.

Post a Comment