10/04/2010

.NET Reflector Pro

Home

.NET Reflector Pro to najnowsza odsłona dobrze znanego programistą .NET narzędzia, firmy redgate, ktora pojawiła się na rynku 15 lutego. Do tej pory nie miałem okazji się z nią zapoznać ale ostatnio nadrobiłem zaległości i jestem zachwycony nowymi możliwościami programu. Co mi się tak spodobało?

Otóż .NET Reflector Pro to plugin integrujący się z środowiskiem Visual Studio, który pozwala na dekompilację pakietów C#/VB w locie, a następnie ich debugowanie! Innymi słowy jeśli korzystamy z bibliotek jakiegoś zewnętrznego dostawcy ale nie posiadamy jej źródeł, a z jakiegoś powodu chcemy ją zdebugować postępujemy następująco:
  • Wybieramy polecenie Choose Assemblies To Debug z menu .NET Reflector w Visual Studio.
  • Zaznaczamy interesujące nas pakiety.
  • Klikamy OK.
  • Rozpoczynamy debugowanie, a niewidoczny do tej pory kody stoi dla nas otworem. Możemy stawiać pułapki, podglądać wartości zmiennych itd.
Proste, prawda? Bardzo lubię takie narzędzia, minimum wysiłku i maksimum korzyści. Niestety ale plugin jest płatny - można jednak testować go przez okres 14 dni (do pobrania tutaj). Szczerze polecam!

3 comments:

Алексей.RU said...

Proszę przyjąć moje najszczersze kondolencje.
Bóg błogosławi was wszystkich.

Примите мои самые искреннее соболезнования.
Храни вас всех Бог.

Anonymous said...

Niestety przynosi to także inne złe rzeczy, np. b. łatwe tworzenie cracków do aplikacji .NETowych.

Michał Komorowski said...

Crackowanie aplikacji .NETowych było możliwe i znowu nie takie trudne zanim pojawił się .NET Reflector Pro. To, że aplikacje .NETowe są stosunkowo łatwe to crackowanie wynika z tego, że kod w C#, VB.NET czy innym języku platformy kompilowany jest do kodu pośredniego. Zadanie utrudni ale nie umożliwi użycie obfuscatora. Należy też pamiętać, że crackowane są również, a może przede wszystkim programy i gry napisane na przykład w języku C++, który jest kompilowany do kodu maszynowego. Nie wiem jakie Ty masz doświadczenia ale ja sądzę, że problem crackowania w świecie .NETowym nie jest duży.

Post a Comment