05/03/2009

Xceed Chart

Home

Ostatnie kilka dni w pracy spędziłem na oprogramowywaniu komponentu do rysowania wykresów firmy Xceed w wersji dla Windows Forms (jest też wersja dla ASP.NET). Wcześniej nie korzystałem z produktów tej firmy i po tych kilku dniach kontaktu z jednym z nim muszę przyznać, że pracowało mi się bardzo przyjemnie.

API nie jest bardzo trudne, a jeśli sprawia trudności zawsze można sięgnąć do bogatej biblioteki interaktywnych przykładów. Komponent wręcz przytłacza swoimi możliwościami. Mam na myśli naprawdę przeogromną liczbę opcji konfiguracyjnych. Wybierać możemy pomiędzy wykresami dwu- i trój- wymiarowymi, liniowymi, słupkowymi, radarowymi... i prawie dowolnie dostosowywać ich wygląd do swoich potrzeb. Podczas pracy komponent zachowywał się bardzo stabilnie. Jak do tej pory nie zauważyłem również problemów z wydajnością. Nadmienię jeszcze, że pracowałem z starszą wersją komponentu (4.0). Zakładam, że wersja najnowsza (4.2) musi być co najmniej tak dobra jak stara.

Jeśli ktoś potrzebuje kontrolki do rysowania wykresów to naprawdę polecam. Największy mankament to niestety cena - kilkaset dolarów. Do użytku osobistego drogo ale dla firmy nie jest to już duży wydatek.

0 comments:

Post a Comment