21/02/2010

World of Goo

Home

Rozgłos i zainteresowanie zdobywają dwa rodzaje gier komputerowych. Te, które są tworzone przez wielkie studia developerskie i mają budżety sięgające dziesiątek milionów dolarów oraz te tworzone w małych studiach, stosunkowo niewielkim nakładem pieniędzy ale nowatorskie, przyciągające nietypowym pomysłem i podejściem do tematu. Te drugie przeważnie nie zachwycają grafiką czy rozmachem ale potrafią wciągnąć na długie godziny. Na taką grę natknąłem się ostatnio.

Word of Goo czyli świat glutów ;) to logiczno, zręcznościowa gra, w której ogromne znaczenie odgrywają prawa fizyki. Grę charakteryzuje specyficzne poczucie humoru i nietypowa oprawa graficzna, a rozgrywka jest naprawdę wciągająca. W skrócie polega na budowaniu różnorakich konstrukcji (mostów, wież itp.) z tytułowych glutów. Może i brzmi to trochę dziwnie ale daje bardzo dużo radości.

Nie chciałbym sie tutaj rozpisywać ponieważ w sieci można znaleźć niejedną dobrą recenzję tej gry. Od siebie serdecznie polecam ten tytuł każdemu kto lubi trochę pomyśleć, ceni innowacyjność i lubi dobrą zabawę. Grę można kupić już za 20 zł!

4 comments:

Anonymous said...

W ostatnim CD-Action dają tą grę jako pełną (kosztuje niecałe 15zł ;)

Janusz said...

Za 20zł to mogę sobie kupić Cywilizacje III. Przyznam, że gluty są fajne, grałem u kolegi.

Michał Komorowski said...

Racja i nie tylko Cywilizację III ale wiele innych tytułów. Tylko, że trzecia część Cywilizacji kosztowała wcześniej ok. 100 zł albo i więcej. 20 zł to moim zdaniem w sam raz za niskobudżetową ale bardzo fajną grę. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że te 20 zł to za dużo. Podobnie zawsze znajdzie się ktoś kto powie, że i 10 zł to dużo, a tak w ogóle to powinno być za darmo. Dla mnie sprawa jest prosta, jeśli kto coś robi dobrze to zasługuje na wynagrodzenie.

Gutek said...

niestety glupy maja problem z dwoma monitorami - mimo to, przeszedlem dwa razy i niebawem pewnie jeszcze raz to zrobie :)

Post a Comment