04/05/2009

Skrzydła furii

Home

Wiele osób, w tym i ja, spędziło długie godziny swoich młodzieńczych lat grając w takie gry jak Wings of fury. Kilka kolorów na krzyż, idea prosta ja budowa cepa, a grywalności tyle, że można by podzielić pomiędzy kilkadziesiąt współczesnych tytułów i jeszcze by zostało. Kiedy, więc przed weekendem majowym natknąłem się na sequel tej gry stworzony przez polskich programistów - Wings of fury 2 moje serce przyspieszyło.

Na szczęście, po za poprawioną grafiką, dużo się nie zmieniło. Znowu latamy w lewo i w prawo, zrzucam bomby, odpalamy rakiety, startujemy i lądujemy na lotniskowcu itd. Jednym słowem to co tygryski lubią najbardziej.

Jest trochę bugów, które utrudniają grę (problemy ze sterowaniem samolotu, menu gry słabo działa) ale da się z nimi grać. Najgorsze, że pomimo niewielkich wymagań występują problemy z uruchomieniem gry. W moim przypadku gra nie chciała działać na dwóch z trzech testowanych komputerów.

Tytuł jest w pełni darmowy i co dla mnie najciekawsze został napisany w C# na silniku MOGRE. Jest to zarządzana nakładka na silnik OGRE, a jego możliwości wydają się bardzo duże. Zaciekawiło mnie to tyle, że przymierzam się do zrobienia czegoś przy jego pomocy. Co z tego wyjdzie czas pokaże.

Jako podsumowanie mogę powiedzieć, pomimo pewnych zastrzeżeń, brawo dla autorów.

5 comments:

Anonymous said...

Tę grę pisali moi koledzy z grupy na zaliczenie projektu, potem zaczęli ją rozwijać:) Pozdr

Michał Komorowski said...

Z ciekawości spytam na jakiej uczelni i na jakim przedmiocie?

violence said...

"Co z tego wyjdzie czas pokarze". Może się czepiam, ale czas raczej nikogo nie może pokarać :P

Michał Komorowski said...

Rzeczywiście nie może :) Dziękuję za zwrócenie uwagi.

csyan said...

Jeg købte et par nike sko til min kæreste i denne online butik.Køb Nike Air Max sko online Kvaliteten er meget god, stilen på sportssko er meget ligesom, det er meget værd at købe,billigeair nike max 2018 der er mange kendte designer mærke replikaer, vi er sikre på, at den har høj kvalitet og udseende.

Post a Comment